Selectivv, podobnie jak w kwietniu br. udziela swoich wiedzy i zasobów w celu promowania tej ważnej dla rozwoju czytelnictwa kampanii.
Zadaniem kampanii jest precyzyjne dotarcie do użytkowników wybranych kategorii aplikacji mobilnych z krótkim przekazem: „Teraz znajdź czas na czytanie książek”. „Czasami potrzeba jest pewnego impulsu, zaskoczenia, żeby zmienić nawyk. Działanie z firmą Selectivv daje nam właśnie taki element zaskoczenia. Jednocześnie, dzięki doskonałej analityce i mechanizmom wdrożonym przez tę firmę, możemy bardzo precyzyjnie dotrzeć do szerokiej grupy użytkowników mobilnych. Prowadzona przez nas wspólnie kampania jest oparta na wiedzy, co zwiększa szansę na odniesienie sukcesu” – podkreśliła Maria Deskur, Prezes Zarządu Fundacji Powszechnego Czytania.
Najnowsze badania Selectivv
Jak pokazują najnowsze badania[1] Selectivv, pandemia zdecydowanie wpłynęła na nasze sposoby przemieszczania się. Okazało się, że ponad połowa mieszkańców wybranych miast nie oddala się bardziej niż na 500m od strefy swojego zamieszkania. Jedyną kategorią, w której zaobserwowano większą liczbę odwiedzających na przestrzeni badania były parki. Zanotowały one ponad trzykrotny wzrost w porównaniu października 2020 do października 2019. Sugeruje to, że coraz częściej zostajemy w okolicach domu, korzystając z nauki bądź pracy zdalnej.
“Rozumiemy, jak ważne w rozwoju dzieci jest czytanie, również z rodzicami. Chętnie angażujemy się w wartościowe akcje społeczne, tak jak #ZnajdźCzasNaCzytanie. Wierzymy, że wspólnie z Fundacją uda nam się skłonić odbiorców do znalezienia czasu na czytanie ze swoimi pociechami. Wszyscy coraz więcej czasu spędzamy wspólnie w domu i warto to odpowiednio wykorzystać” – mówi co-CEO Selectivv, Dominik Karbowski.
Współpraca Selectivv i Fundacji Powszechnego Czytania
W badaniach przeprowadzonych przez Selectivv[2] odnotowano wzrost w liczbie osób korzystających z aplikacji mobile. Na podstawie danych z okresów grudzień 2019 – kwiecień 2020 oraz marca 2019 widać, jak zmieniła się aktywność dzieci i młodzieży na urządzeniach mobilnych. Ponad ⅕ użytkowników mobile to właśnie dzieci i młodzież. Jak mówiła Maria Deskur, Prezes Zarządu Fundacji Powszechnego Czytania – “Wzmożone użytkowanie smartfonu nie jest dla dzieci zdrowe. Rozwój dziecka, jego stabilność emocjonalna, opiera się o zdrowe i mocne relacje z rodziną i rówieśnikami, których przez ekran nie da się zbudować. Wspólne czytanie książek i rozmowa jest naukowo potwierdzoną (a jednocześnie dostępną dla każdego!) metodą na zapewnienie dziecku absolutnie wszechstronnego rozwoju: emocjonalnego, społecznego, poznawczego.”
Dlatego firma cieszy się z możliwości ponownego zaangażowania w akcję z Fundacją Powszechnego Czytania.