Data:

Udostępnij:

Dlaczego warto wyjechać na wczasy z last minute?

Polecane artykuły

Z ofertami wakacji last minute mamy do czynienia najczęściej w momencie w którym biuro podróży proponuje wyjazd w zaledwie kilka dni. Jest więc niewiele czasu na to, aby się spakować i przygotować do wczasów. Dlaczego warto zdecydować się na taką opcję? Jakie są jej zalety? Podpowiadamy.

Niska cena wakacji

Istotną zaletą ofert last minute jest bardzo niska cena. Bardzo często zdarza się, że turysta rezerwujący wczasy w takiej opcji płaci nawet połowę tego co kosztowało osoby zamawiające wakacje dużo wcześniej. Skąd wynika aż tak duża różnica? Wyjaśnienie jest bardzo proste – biurom podróży zależy na tym, aby uzupełnić wolne miejsca w samolocie lub w hotelu, ponieważ całkowity koszt organizacji wyjazdu został już poniesiony i to niezależnie od tego czy będzie to pełne obłożenie lub nie. Ostatnie miejsca są zwykle bardzo atrakcyjne cenowo, ale należy pamiętać o tym, że bardzo szybko znikają, ponieważ zwykle jest nimi bardzo duże zainteresowanie. Szczególnie w sezonie wakacyjnym.

Ta sama jakość wczasów

Wiele osób obawia się, że wakacje w formule last minute mogą oznaczać, że będą traktowani nieco gorzej od turystów, którzy zapłacili za wyjazd pełną cenę. Jest to całkowicie błędne myślenie. Organizator wyjazdu musi zapewnić wszystkim osobom te same, komfortowe warunki, zgodnie z regulaminem wyjazdu. Otrzymają także wszystkie świadczenia dostępne dla pozostałych uczestników. Wszystko musi przebiegać zgodnie z zapisaną umową, więc nie ma mowy o tym, że któryś z klientów biura podróży mógłby być z tego powodu potraktowany nieco gorzej.

Zobacz także: https://wiadomoscihandlowe.com.pl/gdzie-warto-udac-sie-spedzajac-wakacje-na-krecie/

Szeroki wybór wyjazdów

Wakacje last minute nie muszą oznaczać mniejszego wyboru. Część osób dochodzi do błędnych wniosków przeglądając oferty i nie móc znaleźć interesujących dla nich opcji w tej formule. Fakty są jednak takie, że najlepsze hotele w formule all inclusive dość szybko znikają. Jeśli więc planujemy wyjazd w taniej opcji last minute to warto regularnie przeglądać dostępne oferty, aby ostatecznie znaleźć opcję, która będzie nam w pełni odpowiadać konkretnymi parametrami. Nie jest to wcale trudne, ale wymaga podjęcia konkretnych działań przynajmniej kilka tygodni przed planowanym wyjazdem.

Najlepszą opcją jest po prostu sprawdzanie co pewien czas pojawiających się opcji i rozszerzenie wyboru na co najmniej kilka krajów. Szybko okaże się, że ilość dostępnych hoteli jest zdecydowania większa niż początkowo przypuszczaliśmy. Szeroką ofertę last minute można znaleźć między innymi w popularnym biurze podróży https://www.traveligo.pl/.

Redakcja poleca