Data:

Udostępnij:

Na co zwrócić uwagę wybierając hurtownię zabawek?

Polecane artykuły

Prowadzenie własnego sklepu to duże wyzwanie. Jeszcze trudniej jest, gdy oferowanymi produktami są te, przeznaczone dla dzieci. Chcąc sprzedawać zabawki trzeba upewnić się, czy są one zgodne z wszelkimi normami gwarantującymi bezpieczeństwo najmłodszym klientom. Jest to istotne podczas dokonywania wyboru hurtowni zabawkowej. Zdecydowanie łatwiej taką decyzję podjąć komuś, kto dobrze zorientowany jest w najnowszych trendach w branży dziecięcej. Takie osoby wiedzą, jakie są obecne potrzeby klientów i co musi znaleźć się na sklepowych półkach, aby tych klientów zainteresować. Idealna hurtownia zabawek powinna spełniać kilka ważnych wymogów. Poniżej cenne wskazówki, które ułatwią podjęcie decyzji właścicielom sklepów z zabawkami.

Sprzedaż detaliczna i hurtowa

Hurtownia zabawkowa oferuje sprzedaż detaliczną, hurtową lub obie te opcje do wyboru. Te ostatnie rozwiązanie jest najbardziej pożądane. Przed wybraniem hurtowni warto upewnić się, czy możliwe będzie kupno pojedynczych sztuk produktu. W końcu nie zawsze zachodzi potrzeba kupna hurtowej ilości danego towaru. Z kolei kupowanie w detalu dużych ilości nie jest ekonomiczne. Idealna hurtownia zabawek to taka, która umożliwia swobodne wybieranie ilości produktów zamawianych do sklepu. Dzięki temu właściciel sklepu nie będzie musiał przepłacać.

Możliwość łatwego wyszukiwania i zamawiania asortymentu

W obecnych czasach niemal wszystkie sfery życia przeniesiono do internetu. Hurtownia zabawkowa, podążając z duchem czasu powinna posiadać własną, atrakcyjną wizualnie stronę internetową. To z pewnością zachęca do zapoznawania się z asortymentem hurtowni. Taka strona powinna mieć też czytelny interfejs i podział produktów na odpowiednie kategorie. Zdecydowanie szybciej wyszukać konkretną zabawkę, gdy na stronie zastosowano podstawowe filtry, takie jak nazwa producenta czy dopuszczalny wiek dziecka. Dobrze, gdy na takiej stronie lub w papierowych katalogach pojawiają się raz na jakiś czas nowości z branży dziecięcej. To dobra wskazówka dla właścicieli. Dzięki temu wiedzą, w co powinni wyposażyć swoje sklepy. Nowoczesna hurtownia zabawek oferuje możliwość zamawiania produktów online i dostarczania ich pod wskazany adres. To znacząco usprawnia pracę właścicielom, którzy nawet bez wychodzenia z domu są w stanie uzupełniać na bieżąco asortyment sklepu z zabawkami.

Produkty wytwarzane w zgodzie ze środowiskiem naturalnym

Obecnie produkuje się tak wiele zabawek, że wytwarzanie ich w dowolny sposób zagroziłoby środowisku naturalnemu. Dlatego też ważne jest zwrócenie uwagi na to, czy hurtownia zabawkowa oferuje eko zabawki. W przypadku produktów zawierających drewniane elementy można szukać na opakowaniu takich oznaczeń jak PEFC lub FSC. Potwierdzają zgodne z prawem wydobycie surowca. Z kolei certyfiat GOTS oznacza, że do produkcji zabawki wykorzystano organiczną bawełnę bezpieczną dla najmłodszych. Warto pamiętać, że konsumenci stają się coraz bardziej świadomi i oczekują produktów najwyższej jakości zgodnych z europejskimi standardami.

Łatwość zwrotu i reklamacji towaru

Podczas wyboru hurtowni zabawek dobrze jest sprawdzić również kwestie dotyczące zwrotu lub wymiany zakupionego towaru. Przejrzyste zasady ułatwią odesłanie zabawek, które z jakiś względów nie spełnią oczekiwań właściciela sklepu. Takie zasady powinny być umieszczone na stronie internetowej hurtowni zabawkowej. Warto przy tym pamiętać, że w przypadku sprzedaży na odległość każdy konsument powinien mieć prawo zwrócić towar w ciągu 14 dni. Okres ten liczy się od dnia odebrania produktu.

Redakcja poleca