Data:

Udostępnij:

Webinar – seminarium w internecie

Polecane artykuły

Popularną formą edukacji zdalnej jest webinar. To rodzaj transmisji seminarium lub konferencji za pośrednictwem sieci internetowej. Zwykle ma postać wyświetlanej na ekranie głównym prezentacji lub filmu.

Często stosowanym zabiegiem, jest również niewielkie okienko z widokiem kamery internetowej na prowadzącego, co pomaga w przyswajaniu treści. Uczestnicy webinaru mają też często do dyspozycji czat, na którym mogą zadawać pytania, a także na bieżąco komentować przebieg wystąpienia i jego treść. Taki webinar może w łatwy sposób dotrzeć do licznego grona odbiorców rozsianych po całej Polsce, a nawet świecie, w internecie bowiem granice nie istnieją.

Często webinar stosowany jest jako uzupełnienie tradycyjnej, stacjonarnej konferencji, co pozwala na uczestnictwo dodatkowym osobom. Organizacja webinaru jest też łatwiejsza i tańsza niż tradycyjnej konferencji, czy seminarium. Wymaga jednak pewnej wiedzy technicznej i dobrego łącza internetowego. Musimy uważać, by popularność wydarzenia nie przekroczyła możliwości łącza.

Redakcja poleca