Data:

Udostępnij:

100% zajęć online i rekordowa frekwencja – studenci Vistuli uczą się zdalnie

Polecane artykuły

Wszystkie zajęcia dydaktyczne, w tym wykłady, ćwiczenia, seminaria, ale też konsultacje odbywają się w Uczelniach Vistula zdalnie. Dzięki własnej platformie do e-learningu oraz dostępie do płatnych, komercyjnych rozwiązań, od początku epidemii nauka przebiega bez zakłóceń. Uczelnie Vistula są jednymi z pionierów edukacji wyższej online w Polsce – część kierunków prowadzą zdalnie od 6 lat. Dzięki temu miały narzędzia i wiedzę, by przenieść w ten tryb wszystkich studentów.

W ciągu ostatniego tygodnia w Uczelniach Vistula odbyło się 471 zdalnych wykładów i ćwiczeń, a wykładowcy i studenci wymienili się 13 487 wiadomościami. W zajęciach wzięło udział blisko 400 wykładowców i ponad 6 tys. studentów. Wszystko to w dwóch językach, bo każdy z oferowanych 12 kierunków studiów, jest prowadzony zarówno po polsku, jak i po angielsku.

– Korzystamy z dwóch narzędzi – naszej, dedykowanej platformy do e-learningu, której dotąd używaliśmy dla studiów online i blended learningu, oraz płatnego narzędzia do webinariów – mówi Marta Kozak-Gołębiowska, dyrektor Działu Edukacji Cyfrowej Uczelni Vistula. – Na platformie umieszczamy materiały dydaktyczne, tworzymy testy, quizy, zadania, odbieramy zadane studentom prace i na co dzień kontaktujemy się ze studentami. Narzędzie do webinarów służy do prowadzenia wykładów i ćwiczeń online na żywo.

Dzięki zdobytej przez lata wiedzy, testowaniu dostępnych na rynku oraz własnych narządzi e-learningowych, przejście w tryb online zajęło uczelniom 3 dni robocze. W czasie, gdy informatycy dostosowywali system dla całych uczelni, eksperci od e-learningu szkolili wykładowców, jak skutecznie uczyć online. W kilku sesjach na żywo na temat używania narzędzi oraz angażowania studentów uczestniczyło po 250 osób.

Oprócz tego wszyscy wykładowcy dostali nagrania szkoleń i szczegółowe instrukcje

Od 6 lat Uczelnie Vistula prowadzą profesjonalnie przygotowane kierunki studiów online. To Ekonomia, Finanse i Rachunkowość oraz Zarządzanie na poziomie licencjackim, a także Finanse i Rachunkowość oraz Zarzadzanie na poziomie magisterskim. Fachowe przygotowanie jednego kierunku studiów specjalnie pod tryb online to od kilku miesięcy do kilku lat.

 – Od lat tworzymy materiały multimedialne, pracujemy nad metodyką nauczania zdalnego, ciągle pytamy naszych studentów co i jak zmienić, by uczyło im się lepiej. Regularnie szkolimy też kadrę pod tym kątem. Mamy gotowe materiały szkoleniowe, własne kanały komunikacji. To wszystko pomogło nam szybko przygotować całą społeczność akademicką do tej nagłej zmiany – mówi dr Justyna Berniak-Woźny, prorektor ds. jakości kształcenia
i internacjonalizacji.

Każdego roku Uczelnie Vistula rozwijają ofertę edukacji online zgodnie z potrzebami rynku i  sugestiami studentów. W tym roku akademickim uruchomiły studia II stopnia na kierunku Finanse i Rachunkowość. Od października oferta obejmie programy anglojęzyczne. Technologicznie Uczelnie Vistula są gotowe przeprowadzać w ten sposób egzaminy, a nawet obrony. Jeśli zajdzie taka konieczność, od października z w trybie online będą odbywać się wszystkie kierunki.

Redakcja poleca