Data:

Udostępnij:

Heroiczne wysiłki Przedszkolaków

Polecane artykuły

Już 1 lutego odbędzie się wielki finał imprezy edukacyjnej Norlandia Quest – przedszkoli i żłobków Norlandia. Ponad 1000 dzieci i 130 nauczycieli z 27 jednostek przedszkolnych i żłobkowych gromadzi się wokół wspólnego tematu „BOHATERÓW” – Praca z tym projektem była super ekscytująca i zabawna – mówi, Beata Standarska , dyrektor ds. pedagogicznych w Norlandia Przedszkola.

Kto jest twoim bohaterem? Czym jest heroizm? Jak stać się dobrym wzorem do naśladowania? 

W Norlandia Przedszkola, dzieci i pracownicy pracują z tematem bohatera od jesieni ubiegłego roku. Poprzez różne projekty i działania, wyobraźnia płynęła tam gdzie w przedszkolu dokonano wielu małych i dużych heroicznych wysiłków.

– Poprzez tegoroczny temat chcieliśmy rzucić wyzwanie myślom dzieci na temat tego, kim jest bohater. Dla nas chodzi o podniesienie mocnych stron dzieci i uświadomienie im, że każdy jest bohaterem, mówi Beata Standarska.

Norlandia Quest – która odbywa się jednocześnie w przedszkolach – jest corocznym wydarzeniem edukacyjnym w ramach tożsamości firmy Wiedza & Innowacja. Ze wspólnym tematem, dzieci i  personel są zachęcani do zgłębiania tematu  i oraz gromadzenia nowej wiedzy i doświadczeń. Praca jest zgodna z hasłem firmy nowe odkrycia – każdego dnia.Wcześniejsze tematy to film, nauka i ekologia.

W Norlandia Przedszkola temat bohatera został włączony jako naturalna część pracy pedagogicznej

Klasyczni znani bohaterowie, a także codzienni bohaterowie byli podstawą   edukacji Skupiając się na bohaterach dnia codziennego, personelowi udało się w sposób pedagogiczny utrwalić temat w codziennym życiu i rzeczywistości dzieci.

W przyszłym tygodniu jest wielki finał, a dzieci są bardzo podekscytowane, aby pokazać swoją pracę mamie i tacie.

– Dla nas w Norlandia Przedszkola 5 tydzień w nowym roku stał się prawie jak druga Wigilia. Wszyscy jesteśmy podekscytowani, mogąc pokazać naszą pracę nad projektem rodzicom, którzy mogą wziąć udział w heroicznych wysiłkach dzieci w naszych przedszkolach, mówi Beata Standarska.

Redakcja poleca