Data:

Udostępnij:

Jak wybrać najlepsze przedszkole?

Polecane artykuły

Wiele mam z niepokojem myśli o powrocie do pracy po urlopie macierzyńskim i oddaniu dziecka do przedszkola. By zminimalizować stres warto dobrze wybrać placówkę, która zajmie się naszym maluchem. Jak się do tego zabrać?

Po pierwsze zasięgnij języka. Nie ma bowiem bardziej skutecznej metody niż poczta pantoflowa – popytaj o przyjazne przedszkole przyjaciół i znajomych, którzy mają dzieci w podobnym wieku. Pamiętaj, że wiadomości od zaufanych osób są na wagę złota. Po drugie, gdy masz już ograniczoną liczbę interesujących placówek, umów się na wizytę. Jednak zanim się tam udasz, przygotuj listę pytań i wątpliwości. Pamiętaj, by zadać je w trakcie rozmowy z kierownikiem placówki. W takcie odwiedzin miej oczy i uszy otwarte.

Jeśli wciąż nie jesteś pewien, które przedszkole jest dla was najlepsze, zrób listę „za i przeciw”. Co warto wziąć pod uwagę? Na pewno kwotę czesnego, jadłospis (możesz go sprawdzić na stronie placówki albo poprosić o wydruk w przedszkolu), a przede wszystkim wrażenie, jakie zrobiła na tobie potencjalna opiekunka twojego maleństwa, bo ta osoba ostatecznie zajmie się twoim dzieckiem, gdy ty wrócisz do pracy.

Redakcja poleca