Data:

Udostępnij:

Odwieczny dylemat młodych ludzi – studia czy praca?

Polecane artykuły

Zarówno studia jak i praca mają swoje plusy i minusy, dlatego w wielu przypadkach młodym ludziom decyzja i wybór jednego lub drugiego przychodzi tak ciężko. W celu odpowiedzi na to pytanie trzeba wiedzieć co chce się robić w życiu i stwierdzić czy na ten moment, aby osiągnąć swój cel lepsza będzie praca czy może studia.

Można połączyć jedno i drugie, ale będzie to płatna opcja lub praca na niepełny etat. Są też coraz rzadziej spotykane studia wieczorowe, gdzie zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych i wieczornych, ale i one wymagają pewnych ustępstw i ciężko będzie pogodzić z nimi pracę w pełnym wymiarze. Decyzja może być trudna, ale ważne, żeby podjąć ja samodzielnie, oczywiście można wysłuchać opinii innych, ale ostateczna decyzja po rozważeniu wszystkich za i przeciw powinna należeć do nas.

Na pytanie co wybrać studia czy pracę nie da się w niektórych przypadkach jednoznacznie odpowiedzieć. Wiadomo, kto nie zdał matury nie ma tego problemu, jeśli ktoś nie wie co chce robić w życiu, albo nie chce iść jeszcze do pracy to wybierze studia.

Na pytanie praca czy studia każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Redakcja poleca