Data:

Udostępnij:

Poszła Ola do przedszkola, czyli popularność żłobków

Polecane artykuły

Gdy w rodzinie pojawia się małe dziecko najbliżsi udzielają niezliczonej ilości rad zarówno dotyczących samej opieki nas maluchem jak i metod wychowawczych. Oczywiście młodzi rodzice mogą korzystać z szeregu wolnych dni, by móc nacieszyć się maluszkiem. Jednak w końcu czas przebywania w domu dla mamy się kończy…

Wiele kobiet decyduje się spędzić z dzieckiem jak najwięcej czasu i korzystają z bezpłatnego urlopu wychowawczego wracaj do pracy, gdy dziecko rozpoczyna edukację w przedszkolu. Istnieje jednak inne rozwiązanie. Maluch, który ukończył pierwszy rok życia może uczęszczać do żłobka, w którym otrzymuje fachową opiekę, oraz powoli przygotowuje się do podjęcia nauki.

Współczesne żłobki oferują szereg zajęć mających wpływ na rozwój małego zucha, począwszy od zajęć karate, poprzez liczne eksperymenty aż do klasycznych zajęć plastycznych. Dziecko ma kontakt z rówieśnikami, może rozwijać swoje kompetencje społeczne, uczuć się zachowań czy tworzyć pierwsze relacje koleżeńskie. Jest to szczególnie ważne we współczesnym świecie, ponieważ brakuje nam silnych więzi rodzinnych i kontaktu z drugim człowiekiem.

Redakcja poleca